Historia powstania

Historia powstania Grupy Coactum

Grupa Coactum została powołana jako odpowiedź na zapotrzebowanie sektora przemysłowego w Polsce na świadczenie kompleksowych usług doradczych i realizacji przedsięwzięć w obszarze technologii energetycznych oraz instalacji towarzyszących.

Nasz zespół składa się z 50 osób, wśród których znajdują się kierownicy, inżynierowie (energetycy, automatycy, elektrycy) oraz technolodzy z wieloletnim doświadczeniem.

Wyróżnia nas zdolność do kompleksowej obsługi Inwestorów począwszy od identyfikacji i charakterystyki gospodarki energetycznej danego zakładu, poprzez opracowanie audytu, koncepcji projektowych, projektów technicznych aż po wykonanie inwestycji pod klucz. Zapewniamy przy tym pełną obsługę techniczną, prawną i środowiskową.

Kadra oraz zaplecze techniczne pozwalają nam na realizacje Inwestycji niemal wyłącznie z wykorzystaniem zasobów własnych. Przyjęta strategia ma na celu utrzymanie wysokiej jakość świadczonych usług, zapewnienie powtarzalności w zakresie efektów oraz utrzymanie implementowanych rozwiązań i pomysłów wewnątrz firmy.

Posiadane interdyscyplinarne doświadczenie m.in. w branży hutniczej, papierniczej, spożywczej, elektroenergetycznej i przemyśle energochłonnym pozwala nam na tworzenie hybrydowych rozwiązań, przyczyniających się do poprawy efektywności energetycznej i zwiększenia rentowności procesów produkcyjnych.

 

1997 - powstaje HPR Centrex Sp. z o.o.

Firma powstała w 1997 roku na bazie HPR Dąbrowa Górnicza, w wyniku procesów prywatyzacyjnych. Oferuje swoje usługi w zakresie wykonawstwa i montażu urządzeń instalacji energetycznych oraz konstrukcji przemysłowych ze szczególnym naciskiem na przemysł hutniczy.

2011 - powstaje Coactum Inżyniera i Zarządzanie Energią

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na usługi w zakresie optymalizacji efektywności energetycznej powstaje firma inżynieryjna zajmująca się optymalizacją polityki energetycznej firm.

2021 - w grudniu powstaje spółka Coactum RPE Sp. z o.o.

Spółka mająca wykorzystać synergie pomiędzy Coactum IZE oraz HPR Centrex Sp. z o.o. w procesie realizacji przemysłowych i energetycznych

2023 - ciągły rozwój - powołanie do życia Grupy Coactum

W związku z zmianami właścicielskimi w spółce HPR Centrex Sp. z o.o. oraz Coactum RPE Sp. z o.o. podmioty te podejmują decyzję o wspólnym występowaniem pod szyldem Grupy Coactum.

Rozpocznijmy współpracę

Prosimy o kontakt. Odpowiemy w ciągu 1-2 dni roboczych. Możesz też do nas zadzwonić teraz